Hakan Günday Dünya Dillerinde

Yeraltı edebiyatı alanında önemli bir yeri olan Hakan Günday’ın yabanci dillere çevrilen kitapları oldukça ilgi çekici kapaklara sahip. Yakın zamanda aldığımız bir kütüphanede bazılarını görmek bize keyif verdi. İşte o kitapları sizlerle paylaşıyoruz. Ve bazı Türkçe baskıları… Bir çoğu yazar tarafından imzalanmış.

 

            
 
          
 
Daha- Encore  (Fransıca)  * imzalı
Az (Korece) * imzalı
Az- D’un Extreme L’autre (Fransızca) * imzalı
Az (Bulgarca) *imzalı
 
              
 
             
 
           
 
 

Hakan Günday, 29 Mayıs 1976’da Rodos’ta doğdu. İlköğrenimini Brüksel’de tamamladı. Ankara Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümü’ne kaydoldu. Ertesi yıl Université Libre de Bruxelles’in Siyasal Bilimler Bölümü’ne geçti. Öğrenimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde devam etti. İlk romanı Kinyas ve Kayra’yla (2000) edebiyat çevrelerinin ilgiyle izlediği ve kendi okur kitlesini yaratan bir yazara dönüştü. Yazarın bütün kitapları Doğan Kitap tarafından yayımlanmaktadır. Hakan Günday 2016 Uluslararası PEN Writers Circle üyesidir. Sekiz yıl aradan sonra yazarın yeni romanı Zamir okurlarıyla buluştu.

 

Kitapları: Kinyas ve Kayra (2000), Zargana (2002), Piç (2003), Malafa (2005), Azil (2007), Ziyan (2009) 2014 Türk-Fransız Edebiyat Ödülü, AZ (2011), Daha (2013) 2015 Prix Medicis En İyi Yabancı Roman Ödülü, Zamir (2021)

 

          

        

             

 
 
Kitap satın alan yer arıyorsanız, kitaplarınızı veya komple kütüphanenizi satmak istiyorsanız Martı Sahaf olarak kitaplarınızı satın almaya talibiz. Uzun yıllardır kitap satın yerler arasında olan işletmemiz ayrıca 80 bine yaklaşan kitap çeşidiyle okurlar ile kitapları buluşturma konusunda da ülkemiz kitapçılık sektöründe önemli bir yere sahiptir. Kitap alım satımı konusunda önemli bir yeri olan Martı Sahaf’ın çalışanları olarak “her kitap değerlidir” düsturu ile kitapların elden ele, bir kütüphaneden başka bir kütüphaneye yolculuk etmesine aracılık etmekten büyük mutluluk duymaktayız. Koleksiyon değeri olan kitapların korunmasında, imzalı veya ilk baskı kitapların koleksiyonerlere ulaşmasında kitap alıp satan yerler arasındaki yerimizin bilincine olarak Türkiye’nin her yerinden kitaplarınızı satmak için bizi arayabilirsiniz. İkinci el kitap satın alan işletmemiz aynı zamanda Osmanlıca, Ermenice, İbranice, İngilizce, Latince ve diğer yabancı dilde kitaplarınıza da taliptir. Kitap satın almak bizim için sadece bir ticaret değil esas olarak büyük bir maceradır. Bu heyecanla eski yeni her kitabınızı görmek, onlara dokunmak, size en iyi fiyat teklifini sunarak satın almak istiyoruz.