Antika Hesap Makinesi

 

Eski Hesap Makinesi Alan Yerler

Pazarlık halindeki bir esnaf veya sayılara boğulmuş bir ofis çalışanının en büyük kurtarıcısıdır hesap makinesi. Bazen basit bir dört işlem bazen de karmaşık işlemlerde kullanılır. Büyük şirketlerden ufak dükkanlara kadar iş dünyasının her kademesinde ofis masalarının vazgeçilmezi olarak yerini alır.  Hesap makinesi, ilk zamanlar dört işlemi yapabilen, daha sonraları geliştirilerek her türlü sayısal işlemi yapar duruma getirilen elektronik ve mekanik bir araçtır.


Erken çağlarda hesap yapmak için abaküs ve benzeri sayma tahtaları kullanılırdı. En eski sayma tahtalarının ahşabın dayanıksızlığı sebebiyle günümüze ulaşmadığı düşünülmektedir.

1623 yılında Wilhelm Schickard ilk mekanik hesap makinesini Almanya’daki Heidelberg Üniversitesinde geliştirdi. Schickard’ın geliştirmiş olduğu araç çarpma ve 6 haneli toplama işlemlerini yapabiliyordu.

Yaklaşık yirmi yıl kadar sonra, 1642 yılında Fransız filozof Blaise Pascal dört işlemi yapabilen bir hesap makinesi tasarladı. Gottfried Wilhelm Leibniz 1671 yılında kare kökünü alabilen dört işlemi yapabilen mekanik bir aygıt tasarladı. Ancak bu aygıtlar, çok yaygın olarak kullanılmamıştır. Bunlardan yaklaşık bir asır kadar sonra Charles Xavier Thomas’ın bulduğu dört işlemi ve karekök alma işlemini yapabilen Aritmometre, 1970’lere kadar kullanılmış olan mekanik hesap makinelerinin atası olmuştur.

Daha sonra üretilen bu hesap makineleri, ara sonuçları toplayan, eski sonuçların saklanıp gerektiğinde kullanılabilmesini sağlayan, trigonometrik, istatistiksel ve ileri matematik işlevleri içeren ve programlanabilir özellikleri ile daha çok bilgisayarlara benzeyen çok karmaşık elektronik cihazlar haline gelmiştir.
 
ANTİKA ESKİ HESAP MAKINESI ALANLAR

Sanat Antika, İstanbul Eskici ve Antika Hesap Makinesi Alanlar olarak, evlerinizde satmak istediğiniz antika Hesap Makinesi ve Eski Hesap Makinesi gibi eşyalarınızı alıp satmak konusunda sizlere yardımcı olabiliriz. Satmak istediğiniz antika ve antika oyuncaklar, antika eşya, antika gramofon, antika piyano, eski fotoğraf makinesi, antika radyolar, antika mobilyalar, eski kitaplar, eski eşyalarınızı almamız için bizimle irtibata geçebilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapılıp eşyalarınız değeri karşılığında alınır.

Sanat Antika olarak, evlerinizde bulunan Antika Hesap Makinesi ve eski Hesap Makinesi alım ve satım konularında sizlere doğru ve dürüst bir şekilde ekspertiz hizmeti vermek için 0536 994 36 24 numaralı telefondan firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır.
 
Etiket: eski makine alan yerler, antika alan yerler, ikinci el kitap alan yer, eski kitap alan yer, oyuncak alan yer, antika daktilo, eski eşya alan yer, gümüş alan yer, antikacı, Osmanlıca alan yer, eski gazete alan yer, eski eşya alan yer