İlk Baskı Kitap Her Zaman Daha Değerli

Karamanlıca nedir? Yunan alfabesi ile yazılan Türkçe’ye Karamanlıca denmektedir. Şöyle de ifade edilebilir; Anadolu’da yaşayan ve Türkçe konuşan Rumların Grek harfleri ile Türkçe yazmalarıdır. Çocukken kendimize göre şekiller kullanarak oluşturduğumuz alfabeleri düşünürseniz ne demek istediğimi daha rahat anlarsınız sanırım.

Kitap alan yerler deyince aklınıza gelen ilk yer 10 yıllık tecrübesi ve birikimi ile Martı Sahaf olmalıdır. Kitap alan yer deyince tabi ki Karamanlıca kitap alan yerler içindeyiz. Eskiye dair yazılı her kitap, belge ve fotoğraf almaktayız. Matbaanın bizim coğrafyaya geç geldiği söylense de İstanbul ve başka şehirlerde 1600’lü yıllarda basılan kitaplara rastlanmaktadır. Ama baskı faaliyeti 1800’lü yıllarda yoğunlaşmıştır. Osmanlıca, Ermenice, Rumca çok sayıda kitap basılmıştır. Karamanlıca baskıları da bunlara ekleyebiliriz.

Martı Sahaf sadece ikinci el kitap alan yerler deyince akıllara gelmemelidir. Esas uzmanlık alanımız bu tür eski, nadir baskılardır. Bu nedenle eski baskı kitap alan yer denilince Martı Sahaf akıllara gelmelidir. İkinci el kitaplar genelde daha güncel baskılar için kullanılan bir kelimedir. Sahafiye kitaplar ise daha eski baskı, nadir kitaplar için kullanılır. Eski baskı kitap, belge, fotoğraf yani her türlü efemera sahafların ilgili alanına girer. Martı Sahaf bu nedenle eski kitap alanlar arasında yer alır. Efemera alan yerler den bir tanesidir.

İlk Baskı Kitap Her Zaman Daha Değerli

İlk Baskı kitap tercihleriniz için mutlaka bizlerle irtibata geçmelisiniz. Özellikle kitap koleksiyonerlerinin tercih ettiği ilk baskı kitapları bulmak günümüzde oldukça zorlaştı. Hatta birçok kitabın korsan olma riski ile karşı karşıya kalınabiliyor. Ancak bizler uzmanlarımızın incelemesi ile doğru ürünleri en cazip bedellerle sizlerle buluşturuyoruz.

Sahaflarda karşılaşılan bazı kitaplar kafa karışıklığına yol açabiliyor. Bunun nedeni ise insanların okudukları ya da çalışmalarında kullandıkları bazı kitapların ilk baskılarının bulunamaması ciddi bir eksiklik hissiyatına sebep olabilir. İnsanlar bu tür kitapları neden alacaklarını düşünürler. Elbette ki kitaplar bilgi içindir ve günümüzde e-kitaplara geçilmişken neden ilk baskı aransın diye düşünülebilir. Ama unutmamak gerekir ki sadece okuyan için değil farklı bir çalışma yapan kişi için de ilk baskı kitaba atıfta bulunmak çok değerlidir. Çünkü bu tür atıflar konuya hakimiyetin bir göstergesi olacaktır.

Bu ve benzeri nedenlerden dolayı ilk baskı kitap tercihleri gün geçtikçe artış göstermektedir. Bizler de sizler için son derece değerli olabilecek olan bu kitapları en makul fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Bizlere günün istediğiniz saatinde yazabilir ve elimizde bulunan ilk baskı kitaplar hakkında bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×